Korduma kippuvad küsimused

Kas toas on mööbel olemas? Kas pean ise potid, pannid ja lauanõud kaasa võtma?

 

Ühiselamu tubades on olemas põhilised eluks vajalikud mööbliesemed - igal elanikul on oma ühekohaline voodi, kirjutuslaud, tool, riidekapp ja riiulid. Köögis on olemas pliit (ilma ahjuta), külmkapp, laud koos toolidega ning köögikapid. Ülejäänud - kardinad, vaibad, tekid, padjad, söögiriistad, veekannud, rösterid jms - tuleb tudengil soovi korral endal kaasa võtta. Enne suuremate ostude sooritamist tasuks oma uute toa- ja korterikaaslastega läbi rääkida. Äkki neil on juba midagi neist ostetud ja te saate seda ühiselt kasutada. Ühiselamu valvelauast on võimalik laenutada voodipesu komplekti hinnaga 5€ kuus. Lisaks on võimalik valvalauast küsida kas eelmised ühiselamu elanikud on jätnud maha sööginõusid vms, mida saate kasutamiseks laenata.Millal saan täita kohataotlust?

 

Kohataotluste tegemine algab tavaliselt augustikuus. Kohataotlust on võimalik täita meie kodulehel oleva ankeedi abil.


 

Tahaksin jagada tuba oma sõbraga, kes täidab ka kohataotluse. Kuidas peaksin selle kohataotluses ära märkima ja kui suur on tõenäosus, et me saame samas toas elada?

 

Te peaksite mõlemad avalduse ära täitma ning märkima taotluses, et tegemist on rühmataotlusega. Sinna tuleb lisada oma sõbra täisnimi ning tema taotluse number. Võimalusel arvestame tubade jaotamisel rühmataotlustega.Miks on ühekohalisi tube keeruline saada?

 

Ühetoaliste tubade järgi on suur nõudlus, aga meil on neid vähe ning tavaliselt üüritakse need pikaks ajaks välja. Seetõttu võib võtta aega vähemalt pool aastat või aasta enne kui te saate ühekohalist tuba üürida. Parim variant oleks kui üürite algul ühte kohta kahekohalises toas või terve kahekohalise toa ning siis teete uue avalduse ühekohalise toa jaoks.Saatsin oma kohataotluse ära. Kas see tähendab, et mulle on koht reserveeritud ja ma võin ilma midagi muud tegemata ühiselamusse kohale tulla?

 

Kui olete kohataotluse ära saatnud, peate ootama kuni tuleb meiepoolne kinnitus ning kohapakkumine e-postiga. Tavaliselt tuleb vastus umbes nädala jooksul. Kui majas on vähe vabu kohti, võib minna kauem enne kui saate soovitud koha. Kas ma võin oma koera kaasa võtta?

 

Meie ühiselamutes pole lemmikloomad lubatud.Millest koosneb üüriarve?

 

Üüriarvel on käesoleva kuu üür ning eelneva kuu kommunaalid (vesi, elekter, küte). Üür arvestatakse toas elavate üürnike arvu põhjal. Vee ja prügiveo hind arvutatakse parajasti majas elavate inimeste arvu põhjal. Elekter, küte ja kuum vesi arvutatakse toa suuruse alusel (tubade suurused erinevad ruutmeetrite arvu poolest, seetõttu võivad olla samas korteris elavatel inimestel erineva suurusega arved).

Arveid on võimalik maksta ainult pangaülekandega või pangakontoris sularahaga. Ühiselamus makseid teha ei saa.

Juhul kui toimub ühiselamu ühiste ruumide (nt koridorid) kahjustamine ning süüdlast pole võimalik välja selgitada, jagatakse remondikulud selle korruse elanike vahel võrdselt ning summa lisatakse üüriarvele.Mis on maksetähtaeg?

 

Iga arve maksetähtaeg on nende peal eraldi välja toodud. Tavaliselt on üüriarvete maksetähtaeg iga kuu 20. kuupäev. Kui arve tasutakse peale maksetähtaja möödumist, lisandub sinna juurde intress 0,15% päevas.


 

Mida pean tegema kui kraanikauss on ummistunud või radiaator ei tööta?

 

Ummistuste ära hoidmine on teie ülesanne! Puhastage mustad sööginõud toidujääkidest enne kui need kraanikaussi panete. Kasutage äravoolusõela, et vältida äravoolu ummistumist. Sõel maksab alla 1€ ning seda on võimalik osta enamikest supermarketitest, kodutarvete ning ehituspoodidest. Kasutage kergemate ummistuste likvideerimiseks pumpa.

Taolised probleemid tuleks kirja panna ühiselamu vastuvõtus olevasse vihikusse, misjärel tegeleb probleemiga maja töömees. Kui olete töömehe kutsunud, veenduge, et tal oleks ligipääs parandamist vajavasse piirkonda (nt tuleb eemaldada ummistunud kraanikausist  kõik mustad nõud).Kuidas saan pesu pesta?

 

Teile antakse sissekolimise hetkel koos toavõtmega ka kiipkaart. See kaart avab nii välis- ja koridori ukse ning aktiveerib keldris asuvas pesuruumis olevad pesumasinad. Ühe masinatäie pesu pesemine maksab 2€ ning see summa lisatakse teie järgmisele üüriarvele. Masin registreerib teie kiibi kasutuse iga kord eraldi pesukorrana nii et kui masinaga on probleeme, ärge kasutage oma kiipkaarti mitu korda masina aktiveerimiseks vaid andke probleemist kohe valvelauda teada. 


 


Kus saan oma ratast hoida?

 

Elanikud saavad oma jalgrattaid hoida maja keldrites asuvates kinnistes rattaruumides, kuhu pääseb sisse kiipkaardi abil. Majade ümber on samuti rattahoidjad.


 


Kuidas saan tuba vahetada? 

 

Toa vahetamiseks tuleb uuesti täita kodulehel asuv kohataotlus või võtta ühendust majutusjuhiga, kes informeerib teid vabade tubade saadavuse kohta. Kui leiame teile uue toa, tuleb vana leping lõpetada ning alustada uut lepingut. Peale ümberkolimist tuleb vana tuba koristada ning majutusjuhile ette näidata. Ilma lepingut muutmata tubade vahetamine pole lubatud. Lepingu muutmine maksab 10€.


 


Mida peaksin tegema kui tahan lepingut lõpetada?

 

Lepingut saab lõpetada oma campus kontol vastava ankeedi täites. Lepingu saab lõpetada mitte varem kui 30 päeva peale ankeedi täitmist. Tuba tuleb hiljemalt lepingu lõppemise päeval koristada ning majutusjuhile (Torni ühiselamus) või valvalaua töötajale (Bettoni ühiselamus) ette näidata. Üürnik peab lahkumise hetkel tagastama oma uksevõtme, kiipkaardi ning laenutatud voodipesu. Lisaks tuleb lepingu lõppemise päevaks tasuda kõik võlgnevused ühiselamu ees. Kui kõik on korras, kantakse tagatisraha (peale võlgnevuste mahaarvestust) üürniku kontole lepingu lõppemise kuule järgneva kuu 23. kuupäevaks.