Prindi see leht

Ruumide ja inventari kasutusjuhend

 1. Omaalgatuslik aukude ja avade puurimine ühiselamu ruumides on rangelt keelatud. Seda tohib teha ainult üürileandja esindaja.

 2. Plakatite ja kleebiste kinnitamisel seintele, inventarile, ustele tekkinud kahjud kuuluvad hüvitamisele üürnike poolt. Need tuleb üürnikul enne väljakolimist eemaldada.

 3. Elektripliidi kasutamisel ja puhastamisel ole hoolikas. Pliit puhasta niiske lapiga, väldi vee sattumist lülitusnupu kaudu pliidi sisemusse. Mõrasest pliidist tuleb kohe teavitada ühiselamu töömeest.

  Ühiselamutes on keelatud kasutada teisaldatavaid mini praeahjusid või elektripliit-ahjusid.

  Köökides tohib kasutada täiendavaid seadmeid võimsusega kokku kuni 1500W. (korraga ei tohi kasutada näiteks mitut keedukannu).

  Piirangud on seatud elektrilise ülekoormuse vältimiseks, mis võib põhjustada elektrikatkestusi.

  Tubades on keelatud kasutada kohviaparaate või veekeetjaid (neid võib kasutada ainult köögis), kuna need võivad põhjustada eluruumides elektri ülekoormust ning tuleohtliku olukorra.

 4. Köökides, kus on olemas õhupuhasti, tuleb see toidu valmistamisel käivitada. Õhupuhastaja filtrit puhasta (pese) vähemalt üks kord kuus vee ning pesuvahendiga.

 5. Vähemalt 2 korda aastas lülita külmutuskapp vooluvõrgust välja, sulata üles ja pese seest puhtaks. Külmiku jääst puhastamiseks ei tohi kasutada teravaid esemeid.

 6. Ühiselamu ruumidesse paigaldatud materjalidel ja esemetel ilmnenud defektidest teavita koheselt üürileandja esindajat. Keelatud on materjale ja esemeid iseseisvalt remontida.

 7. Keelatud on mööblit ja esemeid iseseisvalt ümber tõsta ja remontida, samuti paigutada vara koridori.

 8. Teleri, raadio, telefoni ja arvuti ühendamisel võrku jälgi seinasolevat pistikuühenduste tähistust.

 9. Sanitaarruumis eemalda üks kord nädalas duši äravoolurest ning puhasta põrand ja trapp, kasutades selleks ettenähtud puhastusvahendeid. Valamus kasuta torustiku ummistamise vältimiseks selleks ettenähtud sõela äravooluava ees. Trapi ja valamu ummistustest teata viivitamatult üürileandja esindajale, et vältida veeavariisid. Trapi puhastamata jätmise ja sõela kasutamata jätmisel tuleb üürnikul hüvitada ummistustest tingitud veeavarii tagajärgede likvideerimise kahjud. Ummistuste likvideerimine ühiselamu tehniku osavõtul on 20€ kord.

 10. Keelatud on sulgeda välisseinas asuvaid ventilatsiooniavasid.

 11. Kui lahkud kütteperioodil toast kauemaks kui üheks ööpäevaks, vähenda kütte intensiivsust.

 12. Tuleohutus:
   

 • Ära puutu toas või koridorides asuvaid suitsuandureid, ära vajuta põhjuseta koridorides asuvaid häirenuppe.
 • Kui koridorides käivituvad häirekellad, suundu koheselt evakuatsiooniteed mööda väljapääsu poole.
 • Kui märkad tulekahju, teata sellest viivitamatult päästeametile (112), seejärel informeeri ühiselamu töötajat.
 • Tutvu ohuolukorra käitumisjuhistega, mis asuvad ühiselamu valvelauas ja koduleheküljel.