Prindi see leht

Koristamine

Koristustööde nimekiri

 

Bokside ning magamistubade igapäevase korrashoiu eest vastutavad ühiselamu elanikud. Kõige parem viis koristustööde ära jagamiseks on teha nädalane koristusgraafik kas iga elaniku jaoks eraldi või tubade kaupa. Kõik boksi elanikud peavad osalema koristustöödes. 

Koristamisega seotud probleemidest (nt naabri koristusgraafikust mitte kinni pidamine, tahtlik sisustuse lõhkumine jne) palume anda majutusjuhile jooksvalt teada. Üürnikele, kes ei järgi sisekorraeeskirju, saadetakse hoiatus ning mitmekordse tahtliku ettekirjutuste eirajaga lõpetatakse üürileping.

 

Toa ning boksi koristus tuleb teha:

  • ühest toast/boksist teise ümber kolides
  • ühiselamust välja kolides
  • vastavalt majutusjuhi kirjalikule teavitusele, kui boksi seisukord pole toakontrolli ajal rahuldav


Kui üürnik kolib boksist välja ilma boksi (vastavalt talle Kampuses saadetud koristusnimekirja punktidele) koristamata, tuleb tal tasuda 50€ leppetrahv.

 

  • MAGAMISTUBADE KORISTUS: pühkige niiske lapiga puhtaks kirjutuslauad, laua kohal olevad riiulid, riidekapi riiulid ja põhi. Eemaldage niiske lapiga sõrmejäljed kapiustelt, toaukselt ning lambilülititelt. Puhastage aknaklaas seestpoolt klaasipuhastusvahendiga ning pühkige puhtaks aknalaud. Pühkige ja vajadusel peske põrand (sh voodialune).
     
  • VANNITOA JA TUALETTRUUMI KORISTUS: puhastage kraanikauss pesuvahendiga, puhastage peegel klaasipesuvahendiga, peske duši põrand pesuvahendiga (vajadusel katlakivi eemaldav vahend + harjaga hõõrumine), eemaldage peale duši all käimist trapist juuksekarvad (muidu tekib ummistus), pühkige duši seinad veepritsme jälgedest puhtaks ja peske aeg-ajalt dušikardin pesumasinas puhtaks. Puhastage WC potti regulaarselt harja ning pesuvahendiga, peske WC põrand.
     
  • KÖÖGI KORISTUS: puhastage kraanikauss pesuvahendiga, pühkige puhtaks köögikappide pealsed, uksed,  ning köögilaud. Koristada tuleb ka köögikappide ja -sahtlite sisemust (eriti laiali läinud kuivained, mis võivad meelitada ligi putukaid). Kraapige puhtaks pliit ja puhastage rasvast õhupuhastaja filter (nõudepesuvahend lahustab hästi rasva).

    ÄRGE VISAKE TOIDUJÄÄKE KRAANIKAUSSI, SEE UMMISTAB TORUD (selle vältimiseks tasub osta äravoolusõel)
    Veenduge, et köögikappides ega külmikus ei oleks halvaks läinud toitu. Peske külmik väljast ning seestpoolt (külmiku riiulid). Vähemalt kaks korda aastas tuleb sulatada ka külmiku sügavkülm.

     
  • PRÜGIKASTI(DE) TÜHJENDAMINE: see, kelle prügi oli viimane, mis prügikasti täitis, peaks prügikoti välja viima. Meie ühiselamutes sorteeritakse prügi eraldi - olmeprügi, paber ja papp, biolagunevad jäätmed, klaastaara ning plastpakendid. Mõlema ühiselamu juures on konteinerid prügi sorteerimiseks.