Koristamine

Koristustööde nimekiri

Bokside ning magamistubade igapäevase korrashoiu eest vastutavad ühiselamu elanikud. Kõige parem viis koristustööde ära jagamiseks on teha koristusgraafik kas iga elaniku jaoks eraldi või tubade kaupa. Igaüks koristagu enda järel tekitatud segadus ise. 

Toa ning boksi koristus tuleb teha ka enne lepingu lõpetamist ning välja kolimist. Lepingu lõpetamise osas võtke palun ühendust majutusjuhi või majutusspetsialistiga, kes teostavad toa kontrolle.
Kui üürnik lahkub ühiselamust ilma eluruume koristamata ning ei lõpeta lepingut vastavalt sisekorraeeskirjale, tuleb tal tasuda 50€ leppetrahv.

  • MAGAMISTUBADE KORISTUS: pühkige lapiga puhtaks kirjutuslauad ning aknalauad, eemaldage niiske lapiga sõrmejäljed kapiustelt, toaukselt ning lambilülititelt, puhastage aken seestpoolt. Välja kolides veenduge, et te ei jätaks tuppa maha isiklikke asju.
  • PÕRANDATE KORISTUS: puhastage põrand harja ja/või tolmuimeja abiga tolmust (ka voodi alt), vajadusel peske niiske lapi ning pesuvahendiga.
  • VANNITOA JA TUALETTRUUMI KORISTUS: puhastage kraanikauss pesuvahendiga, puhastage peegel klaasipesuvahendi ning puhta lapi või salvrätiga, peske duši põrand pesuvahendiga, eemaldage peale duši all käimist trapist juuksekarvad (muidu tekib ummistus), pühkige duši seinad veepritsme jälgedest puhtaks, puhastage WC potti regulaarselt harja ning pesuvahendiga. Ärge unustage WC põrandat!
  • KÖÖGI KORISTUS: puhastage kraanikauss pesuvahendiga, ärge unustage peale sööki oma nõusid pesta, pühkige puhtaks köögikappide pealsed, uksed ning köögilaud, koristada tuleb ka köögikapid ja -sahtlid.
    ÄRGE VISAKE TOIDUJÄÄKE KRAANIKAUSSI, SEE UMMISTAB TORUD (selle vältimiseks tasub osta äravoolusõel)
    Visake külmkapist välja vanaks läinud toit ning puhastage külmiku riiulid ja uks. Sügavkülm tuleb regulaarselt sulatada jääst kohe kui jää on kogunenud, et pikendada kapi eluiga ja vältida rikkeid.
  • PRÜGIKASTI(DE) TÜHJENDAMINE: see, kelle prügi oli viimane, mis prügikasti täitis, peaks prügikoti välja viima. Meie ühiselamutes sorteeritakse prügi eraldi kategooriatesse - tavaprügi, paber ja papp, biojäätmed, klaastaara ning plastikpakendid. Mõlema ühiselamu juures on konteinerid prügi sorteerimiseks.